Kalah není bojový sport!

Kalah je izraelský bojový systém, založený Idanem Abolnikem. Specializuje se na boj zblízka a obranu proti chladným a střelným zbraním. Je mezinárodně uznávaný jako jeden z nejefektivnějších bojových systémů současnosti. Používají ho vojenské i civilní složky po celém světě, od Jižní Afriky, po Evropu a Spojené státy. Systém Kalah není žádným bojovým sportem, ani to není kurz sebeobrany. Jde o systém používaný proti opravdovému násilí v reálném životě. Jde o systém přežití.

Kalah je výsledkem mnohaletých zkušeností s taktikou a proto je nejlepší označovat ho jako komplexní bojový systém. Zahrnuje boj beze zbraní, boj chladnými i střelnými zbraněmi, stejně jako ochranu VIP. Trénink je náročný. Studenti jsou při něm učeni novým technikám, ale také tomu, jak čelit agresivitě a násilí, jak pochopit a překonat strach z útoku. To, co odlišuje Kalah systém od ostatních metod, je právě jeho realismus. V Kalah systému věříme, že naučit vás překonávat vlastní hranice pod reálným tlakem maximalizuje vaši šanci na přežití v krizové situaci.

Kalah učí studenty, jak se vyrovnat s psychologickými a fyziologickými následky boje (nárůst adrenalinu při ohrožení či napadení, šok z boje, fyzické nároky na boj) a to tak, že během praktického tréninku zvyšuje jejich sebevědomí. Žádné legrační katy, žádné choreograficky dokonalé pohyby, díky kterým mají oba partneři v souboji vypadat co nejlépe. Věříme v jednoduchost. Abyste přežili násilný útok, musí se trénink co nejvíce blížit skutečnosti. Pokud porozumíme tomu, odkud systém Kalah vzešel, tedy prostředí bojových jednotek izraelské armády, pochopíme jeho realistickou, přirozenou tvář. Náš systém je charakterizován výbušností, používá drtivou agresi a překvapuje útočníky neočekávánými reakcemi.


Idan Abolnik

Idan Abolnik je zakladatelem a hlavním instruktorem systému Kalah. Idan má za sebou desetiletí bojových zkušeností v nejtvrdších světových válečných konfliktech, kde nasbíral dostatek zkušeností s ozbrojeným i neozbrojeným bojem a může být označen coby světová jednička v neozbrojeném boji zblízka. Zkušenosti mu pomohly vybrousit jeho metodu, ve které vychází ze svého reálného působení v nejvyšších vrtsvách izraelské armády a v diplomatické ochrance. Na základě svých osobních zkušeností pak vyvinul nepřekonatelnou efektivní metodiku.

V izraelské armádě byl Idan vybrán do jedné z nejuznávanějších speciálních jednotek, Golani. Během aktivní služby se zúčastnil řady vysoce nebezpečných operací v Izraeli i mimo něj a také byl zodpovědný za výcvik jednotky. Jednotka Golani je známá pro své bojové zásluhy v Libanonu a pásmu Gaza, které z nich učinily nejtvrdší bojovníky v izraelské armádě. Když Idan opustil izraelské zvláštní jednotky, byl vybrán do bezpečnostní služby. Během své kariéry coby osobní stráž diplomatů Idan chránil mnoho vysoce postavených činitelů, mezi nimi bývalé izraelské prezidenty a ministry, a to jak doma, tak na zahraničních cestách.